Uus! Kanzashi lilled


Õpitoa kuupäev: 05.02.2018
Kellaaeg: 18.00-21.00
Õpitoa hind: 20.-
Juhendaja: Jaanika Aasrand

Kutsun teid imelisse Kanzashi lillede maailma, millesse ise astusin nii umbes 6 aastat tagasi. Selles õpitoas tutvustan teile kahte erinevat voltimistehnikat ja soovi korral saab teha õied ka sini-must-valgetena. Just sobilikena Eesti 100 juubeliaastasse.

Teeme TeistMoodi Kanzashi lillede valmistamise õpituba

Teeme TeistMoodi Kanzashi lillede valmistamise õpituba

Teeme TeistMoodi Kanzashi lillede valmistamise õpituba

Kanzashi lillede ajalugu ulatub aastasse 1600, mil Jaapani naised hakkasid oma soenguid üles sättima. Algselt oli see teenijannade hobi, kuid üsna pea levis see ka kõrgema klassi jaapanlannadeni. Tänapäeva kultuuris kannavad Kanzashi lilli geishad ja geishade õpilased. Traditsiooniliselt kannavad õpilased suuri ja keerukamaid õiekobaraid. Õied väljendavad ka seda, kui kaugele on noor geisha oma õpingutega jõudnud. Igal kujul ja värvil on oma tähendus. Kahjuks on see iidne traditsioon väljasuremise äärel, sest järjest vähem kannavad jaapanlannad kimanosid ja juustes Kanzashi õisi. Seetõttu kantakse neid õisi ka väljaspool geishade kultuuri ja nii on neist võimalik teha väga erinevad aksessuaare. Alusades pruutkkleidi ja juustekaunistustega ning lõpetades sisekujunduse dekoratiivelementidega. Eks siinkohal võib paralleele tõmmata ka Eesti rahvarõivastega, sest ka meie Muhu mustrid on tuntud ja ihaldatud just seetõttu, et need on nii öelda tõlgtud tänapäevasesse võtmesse.

Registreerun õpituppa
  1. (kohustuslik)
  2. (kirjutage kehtiv epost)
  3. (kohustuslik)
  4. (kohustuslik)
 

Uudiskiri

Kui soovid olla kursis uute toodetega ja saada esimesena infot uudistest ja kampaaniatest, siis liitu kindlasti uudiskirjaga.